Zadzwoń lub napisz do nas! +48 781 111 713

hermar.gniezno@gmail.com

Mulczowanie terenu - oczyszczanie terenu

20 listopad 2017

Komentarze

0
 listopad 20, 2017
 0
Mulczowanie terenu – mulczowanie starego sadu i oczyszczanie terenu

Przedstawiamy mulczowanie starego sadu za pomocą mulczera leśnego. Mulczer leśny może być nazywany także karczownikiem. Podczas pracy z ciągnikiem Valtra odbyło się bez żadnych problemów. Maszyna poradziła sobie z pniami o średnicy ok 15 cm. Większe pnie zostały wycięte za pomocą piły ze względu na wartość drewna. Drewna dużej średnicy można później wykorzystać na cele opałowe. Reszta roślinności została rozdrobniona na drobne kawałki.

Mulczer ma szerokie zastosowanie: oczyszczenie terenów: tj. sad, zarośla, oczyszczenie terenu pod liniami elektroenergertycznymi, likwidacja starych nasadzeń, rekultywacja zaniedbanego terenu pod uprawę rolniczą.

Maszyna rozdrabniająca może mieć zastosowanie na tereny polne, leśne oraz rolne.

Możliwe zastosowanie mulczera przez firmę HERMAR:

– jednoczesne powalanie i rozdrabnianie drzew,

– rozdrabnianie odpadów drzewnych, roślinnych oraz organicznych,

– rozdrabnianie wgłębne pni i korzeni (materiał drzewny zostaje zmieszany z glebą).

 

Mulczowanie polega na  pokrywaniu powierzchni gleby materią organiczną oraz oczyszczaniu terenu.  W ostatnich latach  słusznie kładzie się nacisk na dbanie o środowisko. Mulczowanie jest ekologiczną metodą rekultywacji terenów zielonych poprzez pozbycie się zbędnej roślinności  bez stosowania środków chemicznych. Rozkład materiału drzewnego stanowi naturalny proces występujący w przyrodzie. Mulczowanie odgrywa również ważny aspekt w zakresie finansowym – pozwala nam zaoszczędzić. Tańszą opcją okazuje się wynajęcie takiej maszyny niż ręczne karczowanie zagajnika z samosiewów. To jedna z przyczyn dlaczego firma Hermar oferuje usługi mulczowania.

Mulczowanie terenu Gniezno_rozdrabnianie drzew_Hermar Gniezno_8

Mulczowanie terenu Gniezno_rozdrabnianie drzew_Hermar Gniezno_5

Mulczowanie terenu Gniezno_rozdrabnianie drzew_Hermar Gniezno_4

Firma Hermar posiada w gotowości do pracy mulczery z przeznaczeniem na tereny leśne, polne oraz rolne. Współpracujemy z firmami, instytucjami publicznymi oraz osobami prywatnymi. Zapraszamy do kontaktu:

tel.+48 781 111 713 | hermar.gniezno@gmail.com

Firma Hermar świadczy także  usługi podnośnikiem koszowym. Zajmujemy się profesjonalnie  przycinką oraz wycinką drzew. Do tych prac są nam pomocne podnośniki koszowe. W zależności od trudności zadań i wysokości drzew dysponujemy odpowiednim sprzętem i wiedzą. Świadczymy usługi podnośnikiem koszowym na terenie Gniezna, Poznania i okolic, Swarzędza, Pobiedzisk, Mogilna, Kłecka i innych miejscowości.  Zapraszamy do współpracy.

HERMAR-logo

Comments are closed.